Görülmeye değer ne varsa ...
1.Gün: İstanbul – Kavala – Üsküp – Ohrid:
Saat 20.30’da okul bahçesinden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala sınır Kapısı'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ile Yunanistan’a geçerek giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe ve Kavala üzerinden Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü Makedonya’nın Gevgeliya sınır kapısını kullanarak başkent Üsküp’e yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Vardar Nehri, Üsküp Kalesi, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı, eski ve şuanda restoran olarak hizmet veren tren istasyonu, Hükümet Binası, Meclis, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi bulunmaktadır. Panoramik şehir turu sonrası Üsküp çarşısında alışverişleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Üsküp’ten ayrılıyor ve Ohri’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde İlk durağımız; Müslüman Arnavut nüfusunun fazla olduğu Tetova (Kalkandelen)’e gidiyoruz. Kalkandelen’de görülecek yerler arasında Alaca cami ve Kanuni'nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Kalkandelen gezimizin sonrasında akşam saatlerinde Unesco koruması altında olan Ohrid gölünün batı kıyısı Ohri’ye varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün: Ohrid – Resne – Manastır – Selanik:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından panoramik Ohri şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi olan St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Çar Samuil Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret edip, dünyaca ünlü Ohrid İncisi'nin yapıldığı atölyeyi görüyor ve alışveriş imkânı buluyoruz. Sonrasında Ohrid’den ayrılarak Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Resne ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyor ve Manastıra hareket ediyoruz. Turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır gezimizde; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi görülmektedir. Manastır turumuz sonrasında Makedonya’nın Niki sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Selanik’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün: Selanik – Kavala – İskece – Gümülcine – Dedeağaç – İstanbul:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale bulunmaktadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Selanik’ten ayrılarak Batı Trakya’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kavala’ya varıyoruz. Kavala’da Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Su Kemerleri – Panagia - 19.yy Neo Klasik yapıları - 28 Ekim Meydanı - Ag.Nicholas ve Thedoro Kiliseleri - Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve Kavala Kalesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik Kavala şehir turumuzun ardından İskeçe ye doğru hareket ediyor ve İskeçe şehir turumuzu yapıyor kısa bir mola veriyoruz. İskeçe’den sonra Gümülcüne’ye hareket. Gümülcüne şehir turumuz ardından kısa bir serbest zaman. Gümülcine turumuzun ardından Batı Trakya’daki son noktamız olan Dedeağaç’a hareket. Dedeağaç varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyor, şehir turu sonrası Türk sınırına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizin sonrası Tekirdağ’da vereceğimiz dinlenme molası sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından bir sonraki turumuzda görüşebilmek dileği ile vedalaşıyoruz.
  • Lüks otobüs ile ulaşım,
  • Araç içi çay, kahve, kek ve meşrubat ikramları,
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları,
  • 4* lı otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama,
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
  • Vize ve hizmet bedeli,
  • Öğlen yemekleri,
  • Yurt dışı çıkış harcı.

Benzer Turlarımız

E-Bülten Aboneliği

En avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun, kampanya ve fırsatları kaçırmayın!