Görülmeye değer ne varsa ...
1.Gün: İstanbul - Kavala - Üsküp:
Saat 20.30’da okul bahçesinden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala sınır Kapısı'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ile Yunanistan’a geçerek giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe ve Kavala üzerinden Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü Makedonya’nın Gevgeliya sınır kapısını kullanarak başkent Üsküp’e yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Vardar Nehri, Üsküp Kalesi, 16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı, eski ve şuanda restoran olarak hizmet veren tren istasyonu, Hükümet Binası, Meclis, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi bulunmaktadır. Panoramik şehir turu sonrası Üsküp çarşısında alışverişleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: Üsküp / Kosova (Priştina-Prizren) / Üsküp:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kosova’ya doğru hareket ediyoruz. Nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devleti Kosova’nın başkenti Priştina’ya gideceğiz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Görülecek yerler arasında; Çarşı, 15.yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, 19.yy.’da Kocadişi adlı Osmanlı tüccar aileye ait ve günümüzde Kosova Tarihi Eserleri Koruma Enstitüsü tarafından kullanılan konak, yine günümüzde Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı bulunmaktadır. Priştina’daki turumuzun ardından yaklaşık 5 km ötedeki Gracanica Kasabasındaki 1321 yılında yapılmış Gracanica Manastırını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından, 100 km lik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Üsküp’e dönüş ve otelimizde geceleme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Üsküp, Selanik, Kavala, İskece, Gümülcine, Dedeağaç, İstanbul:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuzun ardından Selanik’e ulaşıyor ve Selanik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale bulunmaktadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Selanik’ten ayrılarak Batı Trakya’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kavala’ya varıyoruz. Kavala’da Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Su Kemerleri – Panagia - 19.yy Neo Klasik yapıları - 28 Ekim Meydanı - Ag.Nicholas ve Thedoro Kiliseleri - Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve Kavala Kalesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik Kavala şehir turumuzun ardından İskeçe ye doğru hareket ediyor ve İskeçe şehir turumuzu yapıyor kısa bir mola veriyoruz. İskeçe’den sonra Gümülcüne’ye hareket. Gümülcüne şehir turumuz ardından kısa bir serbest zaman. Gümülcine turumuzun ardından Batı Trakya’daki son noktamız olan Dedeağaç’a hareket. Dedeağaç varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyor, şehir turu sonrası Türk sınırına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizin sonrası Tekirdağ’da vereceğimiz dinlenme molası sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından bir sonraki Okulda Gezi turumuzda görüşebilmek dileği ile vedalaşıyoruz.
  • Lüks otobüs ile ulaşım,
  • Araç içi çay, kahve, kek ve meşrubat ikramları,
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları,
  • 4 Yıldız'lı otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama,
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası,
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
  • Vize ve hizmet bedeli,
  • Öğlen yemekleri,
  • Yurt dışı çıkış harcı.

Benzer Turlarımız

E-Bülten Aboneliği

En avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun, kampanya ve fırsatları kaçırmayın!