Görülmeye değer ne varsa ...
1.Gün: İstanbul / Selanik
Saat 22:30 de okul bahçesinden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru yapacağımız yolculuk 10 saat sürüyor.

2.Gün: Selanik:
Sabah 08.30 civarında Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Bu süre içerisinde Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Öğleden sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra (35 Euro) ücret karşılığında taverna turuna katılabilir. Geleneksel tavernada Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Selanik, Kavala, İskece, Gümülcine, Dedeağaç, İstanbul
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Selanik'ten ayrılarak Batı Trakya’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kavala’ya varıyoruz. Kavala’da Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Su Kemerleri – Panagia - 19.yy Neo Klasik yapıları - 28 Ekim Meydanı - Ag.Nicholas ve Thedoro Kiliseleri - Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve Kavala Kalesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik Kavala şehir turumuzun ardından İskeçe ye doğru hareket ediyor ve İskeçe şehir turumuzu yapıyor kısa bir mola veriyoruz. İskeçe’den sonra Gümülcüne'ye hareket. Gümülcüne şehir turumuz ardından kısa bir serbest zaman. Gümülcine turumuzun ardından Batı Trakya’daki son noktamız olan Dedeağaç'a hareket. Dedeağaç varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyor, şehir turu sonrası Türk sınırına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizin sonrası Tekirdağ’da vereceğimiz dinlenme molası sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından bir sonraki turumuzda görüşebilmek dileği ile vedalaşıyoruz.
 • Mercedes Travego veya Tourismo otobüsler ile ulaşım
 • Selanik’te 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Gidiş günü araç içerisinde set menü kahvaltı
 • Araç içi çay, kahve meşrubat ve kek ikramı
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Vize bedeli ve hizmet bedeli 130 €
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Tüm özel harcamalar

Benzer Turlarımız

E-Bülten Aboneliği

En avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun, kampanya ve fırsatları kaçırmayın!