Görülmeye değer ne varsa ...
1.Gün: İstanbul – Samsun
Akşam 20.00’de okul bahçesinden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi ikramlarımız eşliğinde İzmit – Adapazarı – Bolu – Gerede – Merzifon istikametini kullanarak sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz.

2.Gün: Samsun – Terme – Ünye – Fatsa – Ordu – Boztepe – Giresun – Trabzon:
Sabah erken saatlerde Samsun’a varışımızın ardından yerel restoranda açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Atatürk Heykeli'nde hatıra fotoğrafı çektirip M.Kemal Atatürk'ün başlattığı Bağımsızlık mücadelesinin önemli bir simgesi olan Bandırma Vapuru ‘nu geziyoruz. Samsun'dan ayrılıp sahil yolu boyunca yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından Ordu'ya varıyoruz. Yeşil ve mavinin kenti Ordu'da teleferik ile mükemmel manzaraya sahip Boztepe'ye çıkıyoruz. Masmavi sahili ve yemyeşil dağların eteklerine kurulan kenti kuşbakışı izleyeceğiniz teleferik yolculuğu sonrasında serbest zaman veriyoruz. Teleferik ile Boztepe’den inişimizin ardından Ordu'da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Giresun'a doğru yaklaşık 45 dakika sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızın ardından Giresun Adası ve Giresun Kalesi'ni panoramik olarak görüp şehir merkezinde bulunan Millet Parkı'na varıyoruz. Burada vereceğimiz çay molasının ardından yürüyerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Giresun'dan ayrılıyor Trabzon'a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün: Trabzon – Ayasofya - Atatürk Köşkü – Sürmene – Of – Uzungöl – Rize:
Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250 - 1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans dönemi kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii (Kilisesi) müzesini gezerek başlıyoruz. Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkâri işlerinin yapımını göreceğimiz gümüş mağazası gezisini gerçekleştiriyoruz. Ardından otobüsümüz ile panoramik Trabzon şehir turumuza başlıyoruz. Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18 - 19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890 - 1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Uzungöl’ü ziyaret ediyoruz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrası Rize’ye hareket ediyoruz. Otelimize varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz.

4.Gün: Fırtına Vadisi – Çamlıhemşin – Zil Kale – Şenyuva Köyü – Çinçiva – Batum
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin'e doğru yola çıkıyoruz. Hala Deresi'nin üzerini süsleyen taş köprüleri görüp ardından Çamlıhemşin'e varıyoruz. Varışımızın ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zil Kale'ye hareket ediyoruz. Trabzon İmparatorluğu döneminde yapılan ve Osmanlı’nın fethinden sonra da Kale-i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi gezdikten sonra Batum’a varıyoruz. Batum gezimizin ardından serbest zaman veriyor sonrasında konaklama için Ayder Yaylası’na dönüyoruz.

5.Gün: Rize Bezi – Sürmene Bıçakları – Çay Fabrikası – Dönüş Yolculuğu
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ünlü Rize bezlerinin nasıl üretildiğini de göreceğimiz, Rize Bezlerinin sunulduğu mağazalara gidiyoruz. Ziyaretimizin ardından Sürmene`ye hareket ediyoruz. Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ordu - Samsun – Bolu – İzmit güzergâhını kullanarak sabah saatlerinde İstanbul’a varıyor bir sonraki Okulda Gezi turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 • Lüks otobüsler ile ulaşım,
 • Araç içerisinde kek, kurabiye, soğuk ve sıcak ikramlar,
 • Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Programda belirtilen şehir ve çevre turları,
 • Yaylalara minibüs çıkış ücreti,
 • Bandırma vapuru, Sümela Manastırı giriş ücreti,
 • Müze ve Ören Yeri girişleri,
 • Yurtiçi zorunlu seyahat sağlık sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri.
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL,
 • Dönüş günü akşam yemeği,
 • Tüm öğle yemekleri.

Benzer Turlarımız

E-Bülten Aboneliği

En avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun, kampanya ve fırsatları kaçırmayın!