Görülmeye değer ne varsa ...

1.Gün: İstanbul – Trabzon (Memişağa Konağı – Uzungöl – Tarihi Hapsiyaş Ahşap Köprüsü – Fırtına Deresi – (Zilkale)
Gezimizin ilk günü Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar terminalinde Pegasus Havayolları kontuarı önünde uçuştan 2 saat önce buluşarak başlıyor. Check – İn işlemlerimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon havalimanına varışımızın ardından Memişağa Konağı’nda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ortalama yüzelli yaşında olan bu konak, Sürmene bölgesindeki son Osmanlı tımarlı sipahi ağasına aittir. Günümüze kadar getirilmiş bu tarihi konakta yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra Uzungöl‘e yolculuk esnasında yolumuzda bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından anılarımızda yer alması için Uzungöl’de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Rize’ye yolculuğumuza başlıyoruz. Fırtına Vadisinde vereceğimiz ekstra öğle yemeğinin ardından Zilkale Çinçiva deresi gezisini gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: Borçka – Çoruh Nehri – Karagöl – Ayder Yaylası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylası'ndan ayrılıyoruz. Ardeşen – Pazar – Arhavi – Hopa'dan geçerek Karçal Dağları'na doğru vadiler boyunca ilerliyoruz. Cankurtaran Geçidi'nden geçerek Borçka'ya varıyoruz. Çoruh nehrinin ortadan ikiye bölmesiyle oluşmuş bu küçük yerleşkede fotoğraf molası veriyoruz.  Ardından Klaskur Deresi boyunca ilerleyip muhteşem vadiler eşliğinde Karagöl’e varıyoruz. Koyu yeşilin su üzerine yansımasıyla oluşmuş muhteşem su rengi ile Karagöl ziyaretimiz için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş yapabilir veya tekne gezintisi yapabilirler. Ardından Karagöl’den ayrılarak yılan yollardan geçerek tekrar Fırtına vadisine dönüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün: Sürmene Bıçakları - Çay Fabrikası - Atatürk Köşkü – Ayasofya – Kazaziye - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Uzungöl’e geçiyoruz. Haldizen Deresi'nin heyelan sonucu önünü kapatması ile oluşan mistik dokusu ve doğaya kendi adamış görüntüsü ile sizleri büyüleyecektir.  Dileyen misafirlerimiz göl çevresinde dolaşabilirler. Soğanlı Dağları'nın mis gibi havası içimize işleyecek. Ardından yörenin en büyük geçim kaynağı olan çayı bu seferde fabrikalarda göreceğiz. Nasıl işlendiğini görmek için bir çay molası veriyoruz ve alışveriş molasından sonra Sürmene Bıçaklarının namının görmeye gidiyoruz. Sarp araziye karşı Sürmene halkının en gelişmiş ve hala yaşatılmaya çalışılan dünyaca ünlü el sanatına şahit olup alışveriş molası veriyoruz.  Ardından Trabzon'a geliyoruz. Bizans Rum Krallığı'nın on üçüncü yüzyılda başkenti olarak hizmet veren ve onlardan kalmış zengin tarihi ile diğer illeri geride bırakıyoruz. Bir Rus işadamının evi olan ama zamanla Atatürk'e hediye edilen Atatürk Köşkü'nü ziyaret ediyoruz.  Ardından halen yaşatılmaya çalışılan bir diğer el sanatı olan Kazaziye sanatını görmek için mağazamızı ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz alışveriş molası sonrası gezimizi tamamlayıp Trabzon havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul havalimanına varışımızın ardından bir başka Okulda Gezi organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  • İstanbul – Trabzon – İstanbul arası uçak bileti,
  • Özel araçlar ile programda belirtilen çevre turları,
  • Araç içi ikramlar,
  • 2 gece YP konaklama,
  • Programda belirtilen yayla transferleriProfesyonel rehberlik hizmeti.
  • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • Tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler.

Benzer Turlarımız

E-Bülten Aboneliği

En avantajlı kampanyalarımız için bültenimize abone olun, kampanya ve fırsatları kaçırmayın!